Про храм

Свято-Покровський храм , де зберігається образ Божої матері “Страсна”, було збудовано в XVII столітті з дубового зрубу. Потім будівлю церкви зверху оздобили дошкою, і в такому вигляді храм простояв до кінця минулого століття. Будівля дуже застаріла, просів фундамент, верх майже зруйнувався.

Коли храм був переданий громаді восени 90-го року, при першому настоятелі свящ. Іоанні Попаденці, його обклали з вулиці цеглою. Дуже сприяв відновленню храму Константинов Віктор Димитрович. – “Мій прадід – розповідає він, – був ще до радянської влади старостою храму. Та, оскільки всі мої пращури займалися церквою, я вирішив її відремонтувати”.

 

IMG_0917

Невеликими коштами громади храму, допомогою сільради та підтримкою благодійників, сьогодні в храмі затишно та молитовно. Велику турботу та піклування надає архімандрит Ілія (Рейзмір), духівник зі Свято-Троїцької Сергієвої Лаври. Отець у 2007 році проїздом в Ямпіль заїхав в село помолитися біля святині: ікони Божої матері Страсної. Після молитви він сказав: “Отець Іоан, багато людей будуть приїзжати сюди та просити поміч у Божої матері, і отримають зцілення не тільки тілесні, але й душевні, духовні”.