Предстоятель очолив святкове богослужіння з нагоди престольного свята Вознесенського храму на Деміївці

13 червня 2024 року, у день свята Вознесіння Господнього, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Вознесенському храмі в районі Деміївка м. Києва. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Його Блаженству співслужили вікарії Київської Митрополії архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, а також духовенство храму та гості у священному сані.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший владика підкреслив, що через Своє Вознесіння Господь возніс на Небо людську природу, яку Він прийняв на Себе, і посадив її праворуч від Небесного Бога Отця. І нині Христос є посередником між Богом і людиною, Він ходатайствує за нас перед Отцем – наголосив Першосвятитель.

На сугубій єктенії піднесли до Господа особливі прохання про мир на українській землі і позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.
За Літургією Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дияконську хіротонію вихованця 2-го класу Київської духовної семінарії Ярослава Павлика.
Наприкінці богослужіння був звершений чин славлення перед іконою Вознесіння Господнього.
Після цього Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав вірян зі святом та благословив усіх.
На завершення урочистостей настоятель храму протоієрей Павел Кирилов звернувся до Його Блаженства зі словом подяки за архіпастирський візит.
Церква Вознесіння Господнього на Деміївці освячена у 1883 році. Тут у 1907 році вінчалася з Климентом Квіткою Леся Українка. Нині при храмі діє молодіжний рух «Парасолька», який займається активною волонтерською діяльністю та, зокрема, надає допомогу жителям прифронтових міст та сіл.