«Невір’я Фомине утверджує нашу віру»

Через тиждень після Світлої Христової Пасхи згадується увірування святого апостола Фоми після явлення Воскреслого Господа Своїм найближчим учням.
Всенічне бдіння напередодні в храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського очолив Священноархімандрит Святої Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.
Під час полієлея згідно з уставними особливостями свята замість співу звичайних недільних тропарів «Ангельский собор…» співалося величання Воскреслому Христу: «…що нас заради в пекло зійшов і з Собою все воскресив».
За богослужінням Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія і гості обителі у священному сані.
Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до всіх, хто молився, зі словом проповіді, розповівши про святого апостола Фому, який не був серед учнів Христових, коли Господь вперше з’явився їм, і не повірив у Воскресіння Христове, аж доки не побачив Його Воскреслим. Тому цей недільний день також іменується Фоминою Неділею. Предстоятель УПЦ зазначив: «Віра є тією основою, на якій базується все духовне. У нашому земному житті все починається з віри, потім по вірі ми поступаємо і досягаємо цілі».
Під час Божественної Літургії підносились особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Владика Онуфрій привітав архієреїв, братію, що співслужили, і всіх вірян з Антипасхою і Фоминою Неділею, причасників — з прийняттям Тіла і Крові Христових і прикликав на паству Боже благословення.