Святкування 120-річчя Страсної ікони Божої матері

26 серпня 2023 року у Свято-Покровській обителі села Отченашівка (Комаргород) Могилів-Подольської єпархії відбулося святкування 120-річчя Страсної ікони Божої матері, що була написана на святій горі Афон у 1903 році.
Святкову Літургію очолив митрополіт Могилів-Подільский та Шаргородський Агапіт. Владиці сослужило духовенство єпархії і гості в священному сані. Гості прибували в монастир ще вдосвіта. Багато людей вшанували Ювілей Святині Божої матері та йшли Хресними Ходами з різних куточків країни. Урочисто зустріли хресну ходу з іконою Божої матері “Умиление”.
Молитва звершувалася в храмі, але багато бажаючих змогли молитися на свіжому повітрі, де були розміщені великі колонки з можливістю слухати ангельский спів святкового хору. Біля храму роздавали духовну літературу: Тлумачення Євангелія, Псалтирі, повне видання повчань Паісія Святогорця у шести томах та житіє святого. У храмі було відслужено молебен з акафістом іконі Божої матері “Страсна”.


Наміснику Свято-Покровського храму протоієрею Іоанну Журжику біло вручено орден Першого ступеня преподобного Агапіта Печерського за віддане служіння згідно з Євангельским заповітом.
Після святкового Богослужіння була організована трапеза любові, де всі гості могли вкусити шедеври кулінарного мистецтва місцевих поварів. Божою милістю в цей день стояла чудова тепла сонячна погода і всі гості могли насолодитися трапезою та християнськими бесідами.


Святкування пам’яті Ікони проводиться кожного року 26 серпня в Страсному скіту села Отченашівка (Комаргород) Томашпільского благочиння.