В УПЦ ПОЯСНИЛИ, ЯК ЦЕРКВА СТАВИТЬСЯ ДО КРЕМАЦІЇ

Практика кремації вже не зможе ніяк нашкодити померлому, адже до безсмертної душі людини вона відношення не має, а кожне тіло, за православним віровченням, так чи інакше воскресне в оновленому вигляді під час другого пришестя Ісуса Христа.
Як повідомляє Центр інформації УПЦ
з посиланням на портал «Православная жизнь»,
про це розповів викладач Київської духовної академії протодиякон Андрій Музольф.

«Неприйняття практики кремації пов’язане лише з тим, що вона може зашкодити не померлим, а якраз живим. Яким чином? Тим, що людське тіло, хоч у бездиханне, знецінюється і представляється чимось «утилітарним». При чому, забуваються слова святого апостола Павла, який говорить про тіла більш, ніж піднесено: «чи не знаєте, що тіла ваші є храм Святого Духа, що живе в вас» (1 Кор. 6:19)», – пояснив отець Андрій.
Він нагадав, що така позиція пов’язана з тим, що християнський погляд на тіло абсолютно протилежний позиції східних релігій та інших релігійно-філософських систем.
«Сам факт Боговтілення, тобто, те, що сам Бог приймає людську природу, вже показує важливість і значимість тіла, адже якби тіло було злом, як це вважають ті ж античні філософські системи, то невже Бог, як вище благо, його б прийняв? По-друге, в самому Новому Завіті, що оповідає про земне життя Господа нашого Ісуса Христа є чимало свідчень зцілень саме людського тіла. Та й найголовніша подія, яка відбулася в нашому світі – воскресіння з мертвих Христа Спасителя – це також ще одне підтвердження цінності людського тіла в очах Божих», – наголосив викладач Київських духовних шкіл.
На його думку, важливо пам’ятати, що «християнство – це, мабуть, єдина релігія, яка настільки високо цінує в людині не тільки її душу, але і тіло, адже, за словами святих отців, тільки повноцінна людина являє собою вище в цьому світі творіння – образ і подобу Божу».