КЕРУЮЧИЙ СПРАВАМИ УПЦ НАГАДАВ, ЩО ЖИТТЯ ХРИСТИЯНИНА НЕ ПОВИННО БУТИ НАПОКАЗ

Глибоко помиляються ті, хто сподівається догодженням блудному світові досягти високих цілей.
Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви
з посиланням на сайт «Православная жизнь»,
про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Одним із важливих аспектів сучасного суспільства є життя напоказ. Саме цей принцип найбільше видаляє людство від християнства. Ще недавно бичем суспільства був культ споживання, потім він стрімко став деградувати у бік показного споживання, а тепер й зовсім скотився до демонстрації вдаванного споживання. Звідси шикарні автомобілі або дорогі телефони, взяті в кредит, одяг, що імітує відомі бренди, відретушовані фото і т.ін. Дуже багато популярних блогерів ведуть ілюзорне життя в Інстаграмі та інших соцмережах, яке абсолютно не відображає їхнього реального життя. Іншими словами, жадібність і марнославство потіснилися заради прагнення здаватися, а не бути, тобто заради брехні», – сказав архієрей.
Митрополит Антоній звернув увагу, що демонстрування стало нормою у всіх сферах суспільства, «це стосується не тільки демонстративного володіння уявною розкішшю, а й демонстративної благодійності».
«Це стосується всього: всіх сфер людської діяльності, аж до вияву емоцій. За старих часів благородна стриманість почуттів вважалася аристократичною чеснотою. І це теж йшло від християнства, адже вся православна аскетика будується на стриманості, на тому як небезпечно довіряти почуттю, на тому, щоб не плутати душевність і духовність, на тому, щоб не жити напоказ, а навпаки – навіть приховувати від людей свої добрі справи», – пояснив владика.
Він закликав згадати житія святих подвижників, які спеціально віддалялися в пустельні місця, щоб не спокушатися людською увагою, а якщо й змушені були залишатися у світі, то з усіх сил приховували прояви своєї святості.
«Але у світі модерну драматична емоційність на рівні шоу стала нормою. Тепер усі громадські діячі – чи то зірки шоу-бізнесу, представники влади та політики, навіть релігійні діячі – просто зобов’язані демонструвати широкий спектр емоцій, який у моді у публіки саме зараз, щоб утриматися на хвилі популярності. «Догоднюй громадській думці, демонструй шоу, будь таким, яким тебе хочуть бачити!» ‒ Ось девіз нашого часу», – продовжив ієрарх.
Керуючий справами УПЦ зазначив, що тільки християнство живе поза часом, «і глибоко помиляються ті представники духовенства чи віруючих мирян, які сподіваються тимчасовим догодженням блудному світові досягти високих цілей».
«Це шлях у нікуди, шлях у прірву. Жодні піар-менеджери, жодні коучі, жодні іміджмейкери не зможуть представити нашу душу перед Господом у «кращому вигляді», бо Господь-серцезнавець бачить усе. Про це Він Сам нас попереджає: «Заходьте тісною брамою, тому що широка брама і широка дорога, що веде до смерті…» (Мф. 7:13)», – підсумував митрополит Антоній.