В УПЦ ПОЯСНИЛИ, ЧОМУ У ПРАВОСЛАВ’Ї ШАНУЮТЬСЯ РІЗНІ ІКОНИ БОГОРОДИЦІ

У Православ’ї шанується безліч різних образів Божої Матері, кожна ікона пов’язана з тим чи іншим Її явління людському роду.
Як повідомляє Центр інформації УПЦ
з посиланням на портал «Православне життя»,
про це розповів викладач Київської духовної академії диякон Андрій Музольф.

«Богородиця, справді, лише одна, і коли ми молимося перед тією чи іншою іконою – ми молимося одній-єдиній Діві Марії. Адже молячись перед Її іконою, ми говоримо: «Пресвята Богородиці, спаси нас», а зовсім не «ікона Богородиці, спаси нас». Спасає нас не ікона, не матерія, а Та, чиє зображення на ній», – наголосив отець Андрій.
Він пояснив, що той факт, що в церковній традиції існує безліч ікон Богородиці говорить про різні Її явління людському роду.
«Залежно від того, в яких умовах і як Преблагословенна Діва Марія являлася людині, подібні нюанси відображені і на Її іконах. Саме тому ікони Божої Матері звуться «Почаївська», «Володимирська» тощо. Однак, вважати, при цьому, що якась ікона Богородиці «краща», «сильніша» чи «святіша» за інших – це вже блюзнірство і до певної міри язичництво, бо святість ікони залежить не від самого зображення, а від того, хто на ньому зображено», – сказав викладач Київської духовної академії.