В ЄПАРХІЯХ УПЦ ВШАНУВАЛИ ПАМʼЯТЬ ЖЕРТВ ЧОРНОБИЛЬСКОЇ КАТАСТРОФИ

В єпархіях Української Православної Церкви вшанували героїв-чорнобильців.
З моменту Чорнобильської катастрофи – найбільшої за всю історію ядерної енергетики у світі – минув 37 рік. Священники звершили заупокійні богослужіння та молилися за ліквідаторів та постраждалих від Чорнобильської катастрофи, повідомляє Центр інформації УПЦ
з посиланням на news.church.ua.
Заупокійна літія за загиблими внаслідок аварії була відслужена в Київських духовних школах. За богослужінням помолилися за всіх, хто помер внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році.
«Заупокійне богослужіння нагадало про важливість пам’яті та поваги до тих, хто віддав своє життя за нашу безпеку та майбутнє. Ми повинні завжди пам’ятати про подвиг ліквідаторів та жертв Чорнобиля та шанувати їхню пам’ять», – зазначили у пресслужбі Київських духовних шкіл.

У Черкаській єпархії було звершене заупокійне богослужіння біля пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи, що встановлений у Соборному парку навпроти Архангело-Михайлівського кафедрального собору м.Черкаси, яке очолив яке очолив секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк в співслужінні благочинного Черкаського округу протоієрей Сергія Чумака і міського духовенства.
На завершення, пам’ять про Героїв-ліквідаторів ЧАЕС священнослужителі вшанували покладанням квітів.
У Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Дніпро за загиблими внаслідок аварії була відслужена заупокійна літія Пасхальним чином. Богослужіння очолив митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней у співслужінні духовенства єпархії.
З благословення митрополита Кременчуцького і Лубенського Миколая у Свято-Троїцькому храмі Кременчука було звершено панахиду, яку очолив протоієрей Іоанн Вус.
На території Миколаївського храму м. Кривий Ріг (Інгулець) пройшли пам’ятні заходи, присвячені пам’яті подвигу як живих, так і спочилих героїв Чорнобиля. Перед пам’ятником загиблим рятівникам-чорнобильцям заупокійну літію звершив настоятель Миколаївського храму ієрей Артемій Назарук.
На поминальний захід прибули представники Інгулецької районної в місті Кривому Розі ради, учасники ліквідації аварії на атомній електростанції та чисельні парафіяни. По закінченні богослужіння отець Артемій звернувся до присутніх зі словом про жертовний подвиг полеглих, внаслідок аварії на ЧАЕС, після чого до пам’ятника була закладена капсула з іменами померлих героїв-чорнобильців, що мешкали в Інгулецькому районі міста.
Насамкінець присутні богомольці на чолі з настоятелем поклали квіти до пам’ятника Героям Чорнобильцям, вшанувавши подвиг тих, хто поклав свої життя, борючись з наслідками аварії на ЧАЕС, задля життя наступних поколінь.
Клірики Пантелеймонівського храму м. Хмельницького звершили заупокійну літію за загиблими внаслідок катастрофи у 1986 році.
У Ніжині настоятель храму на честь святителя Іоанна Милостивого протоієрей Олександр Кучер звершив заупокійне богослужіння за жертвами аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Богослужіння було завершено біля пам’ятного знаку “Дзвони Чорнобиля” у міському парку, який також присвячено героям-ліквідаторам наслідків цієї страшної аварії.