ЛЬВІВСЬКИЙ МИТРОПОЛИТ УПЦ РОЗПОВІВ ПРО ПОКАЯННИЙ ПОДВИГ ПРЕПОДОБНОЇ МАРІЇ ЄГИПЕТСЬКОЇ

Преподобна Марія всім своїм життям свідчить кожному із нас, що жодні тимчасові блага та насолоди неспроможні бути вищими за те, чим може нас обдарувати Сам Бог.
Як повідомляє Центр інформації УПЦ
із посиланням на прес-службу Львівської єпархії,
про це сказав митрополит Філарет (Кучеров) у своєму слові.

«Протягом 5-го тижня Великого посту Церква двічі згадує покаянний подвиг преподобної Марії Єгипетської. Життя цієї святої для багатьох є прикладом неабиякого духовного подвигу, самоаналізу та усвідомлення згубності гріховних схильностей для подальшого виправлення та вдосконалення. Свята Церква звертає нашу увагу на подвиг преподобної, немовби промовляючи: Господь, як Люблячий Отець, чекає на кожного, бажаючи всьому Своєму творінню спасіння та невимовних благ, що приготовані Ним у Царстві вічного життя та нескінченного блаженства», – сказав владика.
Митрополит Філарет нагадав, що упродовж Великого посту людина покликана до нових подвигів свого духу: подвигів добрих справ та молитви, подвигу покаяння та любові, подвигу відречення від гріха і поєднання зі святістю.
«Це, насправді, досить важливий період для нашого життя, адже цей особливий проміжок часу відкриває для нас двері, що ведуть до сонму тих, хто вже звершив свій шлях, зберігши істинну віру та здобувши вінець праведності від Справедливого Судді Господа (див. 2Тим. 4, 7-8). І найбільш ретельні прохідці доходять до бажаної мети Раю Бога і Спасителя нашого», – додав він.
Ієрарх зазначив, що преподобна Марія всім своїм життям свідчить кожному із нас, що жодні тимчасові блага та насолоди неспроможні бути вищими за те, чим може нас обдарувати Сам Бог.
«У каноні недільного дня так звертаємося до святої: «Неописаний і Превічний Господь, Який все знає ще до буття і Котрий плоттю до єгиптян відійшов, із Єгипту являє тебе пресвітлу зірку». Ось так свята Марія стає для нас зіркою, яка сяє і вказує єдину вірну стежину, наприкінці якої ми зустрінемо Бога, але зустріч ця відбудеться тільки за умови нашого палкого бажання її здійснення», – підсумував митрополит Філарет.