МИТРОПОЛИТ АНТОНІЙ РОЗПОВІВ, ЧОМУ ВАЖЛИВО ЗБЕРІГАТИ ТРАДИЦІЇ ТА НЕ ЛИШАТИ СВІЙ ХРЕСТ

 

У кругообігу останніх подій важливо зупинитися і визначити для себе головне.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви

https://www.facebook.com/church.information.center

з посиланням на сайт «Православная жизнь»,

https://pravlife.org/…/mitr-antoniy-pakanich-otrekayas-ot-s…

про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Першорядно сьогодні для кожного не втратити себе, не спотворити саму суть нашої православної віри, отже, і спасіння. Не кинути свого хреста. Важливо зберегти коріння, традиції, спадщину, без яких неможливе духовне зростання, як неможливо жодній рослині жити без коріння», – сказав митрополит Антоній.

Владика зазначив, що зрікаючись себе, ми перестаємо бути. «Будь-які поступки та слабкості будуть сприйняті ворогами як належне і призведуть до ще більших поступок, а в результаті – до зради себе», – додав він.

У Євангелії сказано: «Хто слухає вас, той Мене слухає, і хто зневажає вас, той Мене зневажає, а хто зневажає Мене, той зневажає Того, Хто послав Мене» (Лк. 10:16).

«Святі отці заповідали єдність. Сповідники, які пройшли через горнило гонінь радянського терору, умовляли віруючих нести свій хрест до кінця», – наголосив ієрарх УПЦ.

Далі керуючий справами УПЦ навів слова Луки Кримського: «Немає тяжчого гріха, ніж розколи і поділ Церкви Христової. Так говорили всі великі святителі… Я тільки можу вас благати, як благав св. ап. Павел, берегтися цих хижаків, берегтися тих, які роблять розколи, ніколи не ходити на їхні збори – інакше будете отруєні отрутою їх».

«Святитель говорив, що в умах наших мають бути зображені слова Євангелія, а на серцях наших, якщо вірні вони, зображений Хрест Христовий», – звернув увагу митрополит.

Він наголосив, що Церква – це не земне міністерство, не підприємство, не фірма, це метафізика.

«Церква земна та Церква Небесна становлять єдиний живий організм. Тут не діють земні закони та кодекси. Тут все зовсім інакше працює. Ми змушені пояснювати знову та знову елементарні речі. Монастир – сім’я тих, хто зрікається всього, що важливо звичайній земній людині, хто потребує особливих умов, щоб день і ніч творити молитву. При чернечому постригу людина бере інше ім’я, вона вмирає для світу і приміряє на себе ангельський образ. Тому пустельники й тікали від людей. Одружений священник не носить обручку, адже заручається Христу», – пояснив архієрей.

«Люди, далекі від Церкви, намагаються облаштувати все за своїм розумінням. Але не можна міряти Церкву своєю мірою. На що і на Кого ви замахуєтесь? А потім дивуєтесь, що трапляються страшні нещастя з усіма нами: війни, катаклізми. Адже зрештою ви всі без винятку переконаєтеся самі, що це так!», – продовжив владика.

На завершення митрополит Антоній навів слова святителя Луки Кримського, який повчав: «Всіх вас, всіх, що увірували в Нього, кличе Христос іти за Ним, взявши тягар Його, ярмо Його. Не бійтеся ж, йдіть, йдіть сміливо. Не бійтеся тих страждань, якими лякає вас диявол, який заважає вам йти цим шляхом. На диявола плюньте, диявола відженіть Хрестом Христовим, іменем Його».