МИТРОПОЛИТ УПЦ ПОЯСНИВ ДУХОВНИЙ СЕНС ПРИТЧІ ПРО СТРАШНИЙ СУД

У Євангельському читанні про Страшний суд Христос звертає увагу на подію, яка має відбутися під час Його Другого Пришестя – Суд Божий.
Як повідомляє Центр інформації УПЦ
з посиланням на прес-службу Львівської єпархії,
про це сказав митрополит Філарет (Кучеров) у своєму слові.

«Спаситель вказує нам на те, за що нас будуть допитувати на цьому Суді, щоб, почувши це, ми стали на шлях виправлення і служіння Богові і нашим ближнім», – сказав митрополит Філарет.
Владика зазначив, що Спаситель закликає нас перебувати в духовній тверезості, адже на останньому Суді ми не будемо мати змоги якимось чином ухилитися від відповідальності за власні вчинки, тому що Сам Господь, коли «сяде на престолі Своєї слави, і зберуться перед Ним усі народи, і відділить їх одне від одного, як пастух відділяє овець від козлів, і поставить овець праворуч, а козлів – ліворуч» (Мф. 25, 31-33).
«Ось тоді будуть відкриті ті наші справи, що були упродовж життя, які найбільш яскраво покажуть те, до чого ми прагнули: до тимчасового блаженства на землі, живучи тільки за власними похотями та пристрасними бажаннями; чи до вічного буття із Богом», – додав він.
Архієрей навів приклад слова преподобного Єфрема Сиріна, який говорить про той час, що тоді «все людство буде поставлене посеред Царства та засудження, життя та смерті … [i] всі будуть в очікуванні страшної Судної години, і ніхто нікому не в змозі буде допомогти» .
«Справді, ніхто не стане на наш захист, окрім нас самих, а точніше – ніщо не буде настільки дієвим аргументом та таким собі алібі під час нашого останнього «судового процесу», як тільки наші справи. Поки живемо, доти і маємо можливість звершувати все те, на що наголошує наш Спаситель Христос», – вважає митрополит.
Він нагадав, що Господь неодноразово в Євангелії показує шлях до Царства Небесного і шлях цей потребує власних духовних зусиль.
«Саме тому Христос вказує на все те, до чого нам слід докладати свої сили у справі отримання Божого Царства. Спаситель чітко говорить, що Він перебуває з кожною людиною, яка потребує прихистку та фізичного насичення, якій за хвороби чи в ув’язненні потрібне відвідування, а за відсутності елементарного одягу – потрібен одяг (Мф. 25, 37-39)», – продовжив владика.
Ієрарх УПЦ зазначив, що досконалість розпочинається із невеликих справ, які мало-помалу зростають у величні справи, що будуть свідчити за нас, коли у славі прийде Спаситель Христос. «Добре відомі слова, які відносять до авторства античного філософа Сократа, говорять, що «для досконалості немає меж», а для нас, християн, тим більше не може бути меж у вдосконаленні себе для вічного життя в Нетлінних Обителях», – підсумував митрополит Філарет.