В УПЦ ПОЯСНИЛИ, ЧИ ПОВ’ЯЗАНИЙ ВИРАЗ «ЖІНКА ХАЙ БОЇТЬСЯ ЧОЛОВІКА» З ВИПРАВДАННЯМ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЛЯ

Церква ніколи не виправдовувала жодного виду насильства, тим більше – домашнє насильство.
Як повідомляє Центр інформації УПЦ,
про це розповів викладач Київської духовної академії Андрій Музольф у коментарі порталу «Православная жизнь».

«Головний принцип християнства – любов, і на цьому принципі будується християнська сім’я. Якщо ж у сім’ї панує насильство, то це вже не любов, а отже така сім’я близька до руйнування.
Наведені слова святого апостола Павла з Послання до ефесян (5:33) про те, що дружина повинна боятися свого чоловіка, будучи вирваними з контексту, дуже легко можуть бути розтлумачені хибно. Деякі люди справді розуміють їх як заклик для чоловіка бути грізним началом у сім’ї, одного виду якого повинні всі боятися і перед ним тремтіти. Але це докорінно неправильно. Якщо уважно прочитати все вказане Послання апостола Павла або хоча б 5-й розділ, відразу стане зрозуміло, про який страх йдеться. Апостол Павло порівнює стосунки чоловіка та жінки у шлюбі з тією єдністю, яку пов’язує Христа та Його Церкву», – пояснив Андрій Музольф.
Він зазначив, що апостол говорить не про побоювання будь-якого насильства, будь воно духовне або навіть фізичне, а про пошану до чоловіка, яка має виражатися у покорі та послуху йому.
«На думку святих отців, дружина повинна боятися не самого чоловіка, але своєї неповаги до нього. Вона має боятися його засмутити чи принизити, адже таке приниження буде ударом по любові – тому союзу, який робить християнську сім’ю малою Церквою», – підсумував викладач Київських духовних шкіл.